16 Aralık Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacıları Yarışma soruları

 

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 31 yaşındaki Gizem Sibak, İstanbul Üniversitesi Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Altı sene kabin memuru olarak çalışan Gizem Hanım, son bir senedir bir organizasyon şirketinde çalışıyor.

Evli ve altı aylık bir çocuğu olan 29 yaşındaki Duygu Ekşi, aslen Malatyalı ve yarışmaya Ankara’dan katılıyor. Eski millî basketbolcu olan, Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 2. sınıfta basketbola daha fazla zaman ayırabilmek için bırakan Duygu Hanım, bebeği büyüdükten sonra eğitim hayatına devam etmek istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı = A) Bagdat

60.000 TL değerindeki 9. soru

Sorunun Cevabı =D) Zürafa

Aslen Lüleburgazlı olan 22 yaşındaki Ahmet Berk Büyükyılmaz, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi olan Ahmet Bey, yarışmada 125.000 TL kazanmayı hedefliyor ve hedefine ulaşması durumunda bu parayla bir arkadaşına kamera almak ve senaryosunu yazdığı bir animasyon filmi için bütçe oluşturmak istiyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı =A) Sazan

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun Cevabı =D) 94 yıl 175 gün

Aslen Samsunlu olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 23 yaşındaki Ezgi Turan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü mezunu. Yeni mezun olan ve yüksek lisansa başlamayı düşündüğü için şu anda çalışmayan Ezgi Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla seyahat etmek istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı =C) Birleşik krallık

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun Cevabı =D) Yürürçalar

İstanbul’da yaşayan ve yarışmaya yedi aylık çocuğunun şansı için katıldığını söyleyen 42 yaşındaki İsmail Özgür Tokmak, aslen Tekirdağlı. İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden mezun olan Özgür Bey, özel bir bilişim şirketinde proje müdürü olarak çalışıyor.

1987 Ankara doğumlu olan Eda Sayalı, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamış. İki ay önce işinden ayrılmış olan Eda Hanım, yarışmada ödül kazanırsa aşçılık okuluna gitmek istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı =C) Kaş ile göz , gerisi söz

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun Cevabı =C) Türkiye Esperanto Derneği

1990 İstanbul doğumlu ve aslen İzmirli olan Murat Can Mededi, lisans eğitimini Nottingham Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Westminster Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamış. Şu anda küçük ev aletleri satan bir dağıtım firmasında ürün müdürü olarak çalışan Murat Bey, yarışmada 15.000 TL’lik ödüle kadar ilerleyebilirse çok mutlu olacağını söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı =A) Gelberi

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun Cevabı =A)At arabası yarışı

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla “Kim #Milyoner Olmak İster?” yeni bölümüyle Pazartesi 20.00’de #atv’de!

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları


Bir cevap yazın