14 Aralık Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacıları Yarışma soruları

Evli ve üç çocuk babası olan 44 yaşındaki Hilmi Erdem, yarışmaya İzmir Konak’tan katılıyor. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan, otuz senedir devlet tiyatrolarında oyunculuk yapan Hilmi Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı ailesi için kullanacağını söylüyor.

Aslen Denizlili olan ve annesiyle birlikte İstanbul’da yaşayan 19 yaşındaki Merve Nur Çelik, Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulu öğrencisi. Merve Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla yurt dışında eğitim almak istediğini söylüyor.

Doğma büyüme Adanalı olan ve yarışmaya Bodrum’dan katılan 59 yaşındaki Belma Çetiner, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İki çocuk annesi olan ve yarışmaya oğlunun başvurusu üzerine katıldığını söyleyen Belma Hanım, uzun yıllar bankacı olarak çalıştıktan sonra emekli olmaya karar vermiş.

Yarışmaya Konya’dan katılan 18 yaşındaki Koray İmamoğlu, geçen sene girdiği üniversite sınavında istediği bölümü kazanamadığı için, bu sene hukuk fakültesini kazanabilmek amacıyla sınavlara tekrar hazırlanıyor. Yaz aylarında Konya’da çay bahçelerinde arkadaşıyla birlikte canlı müzik yapan Koray Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla yeni aldığı bağlamanın borçlarını ödemek istiyor.

arışmaya Konya’dan katılan 24 yaşındaki Melisa Baysal, Selçuk Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Altı yıldır özel bir spor salonunda fitness eğitmeni olarak çalışan Melisa Hanım, aynı zamanda tiyatro oyunculuğu da yapıyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan 20 yaşındaki Harun Çıtlak, eğitim hayatı sebebiyle Çanakkale’de yaşıyor. Kalp damar cerrahisi bölümünde ilerlemek isteyen Harun Bey, yarışmada 60.000 TL kazanmayı ve bu paranın bir kısmıyla araba almak, diğer kısmıyla da arkadaşlarına verdiği sözleri tutmak istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru

Sorunun cevabı A) Pablo Picasso

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun cevabı C ) Abdülmecid

125.000 TL değerindeki 10. soru:

Sorunun cevabı C) 26

Evli ve dört çocuk babası olan Nail Öztaş, 1973 Bolu Gerede doğumlu ve yarışmaya Ankara’dan katılıyor. Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Nail Bey, devlet bursuyla Southern California Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamlamış ve şu anda İstanbul Gelişim Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde profesör olarak çalışıyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun cevabı D ) Yaşayan en büyük ayaklı insan

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun cevabı D ) Kösem Sultan -IV.Mehmed

125.000 TL değerindeki 10. soru:

Sorunun cevabı C ) Spinosaurus

Dokuz yıllık evli ve yedi yaşında ikizleri olan 1978 doğumlu Esra Özkunt, yarışmaya İzmir’den katılıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünü ikinci sınıfta bırakıp, San Diego State Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Esra Hanım, şu anda eşiyle birlikte ticaretle uğraşıyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun cevabı C ) Columbia Üniversitesi

Aslen Adanalı olan ve yarışmaya İstanbul Beşiktaş’tan katılan 29 yaşındaki Alptuğ Öner, Ankara Deneme Lisesi mezunu ve yirmi yıldır kardeşiyle birlikte boks sporuyla ilgileniyor. Profesyonel millî boks sporcusu olan ve bu zamana kadar birçok şampiyonluk kazanan Alptuğ Bey, yarışma için bir hedef belirlemediğini söylüyor.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla “Kim #Milyoner Olmak İster?” yeni bölümüyle Pazartesi 20.00’de #atv’de!

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları


Bir cevap yazın