28 Aralık 2019 Kim Milyoner Olmak İster? Yarışmacıları ve Yarışma Soruları

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla “Kim #Milyoner Olmak İster?” yeni bölümüyle Pazartesi 20.00’de #atv‘de!

 

Yarışmaya İstanbul’dan katılan ve aslen Manisalı olan 28 yaşındaki Ecemnur Tansoy, Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Dizi ve filmlerde cast direktörü olarak çalışan Ecemnur Hanım, yarışmada ikinci baraj sorusunu geçebilmeyi hedefliyor.

73 yaşında, evli ve dört çocuk babası olan Muharrem Zorlu, yarışmaya Amasya Kayacık köyünden katılıyor. Amasya’da çiftçilikle ve arıcılıkla uğraşan Muharrem Bey, yarışmaya çocuklarının başvurusu üzerine katıldığını söylüyor.
Aslen Eskişehirli olan ve yarışmaya eğitim hayatı sebebiyle İstanbul’dan katılan 23 yaşındaki Aylin Aktaş, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi. Yarışmaya katılmanın çocukluk hayali olduğunu belirten Aylin Hanım, ödül kazanması durumunda bu parayla bacağı kesilmiş olan köpeğine protez yaptırmak istediğini söylüyor.
Yarışmaya İstanbul’dan katılan 31 yaşındaki Dilara Sönmez, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Hollanda’da Leiden Üniversitesi Avrupa Birliği Çalışmaları Bölümünde tamamlayan Dilara Hanım, geçtiğimiz sene de Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora eğitimini tamamlamış. Şu anda özel bir üniversitede etkinlik sorumlusu olarak çalışan Dilara Hanım, yarışmada 10. soruya kadar gelebilmeyi hedefliyor.
Doğma büyüme Ankaralı olan 31 yaşındaki Übeyde Burak Çalık, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Devlet memuru olarak çalışan Burak Bey, yarışmada 60.000 TL kazanmak istediğini söylüyor.

Bir cevap yazın