3TE3 TARİH BASVURU FORMU

YARISMA HER HAFTA SALI GUNU 20:00 DA TRT1 EKRANINDA YAYINLANACAKTIR.

3’te 3 Tarih başvuru formu ve Katılım Formu şartları neler?

3’te 3 Tarih Yarışmasına katılmak için özel bir şart aranmıyor. Ancak tarihe ilgi ilgi duymanız gerekir, aksi takdirde daha ilk sorudan elenmeniz mümkün. Yarışmada iddialı olabilmeniz için tarihi konularda kendine güvenen yarışmacılar olması gerekli. Bu arada sorulacak sorulardan ilk barajı geçenler belli bir ödülü almaya hak kazanacak.

3’te 3 tarih başvuru yap nasıl yapılır?

 

 

Yukarıda bulunan görsel ve devamında sizden istenen

  • Adınız
  • Soyadınız
  • T.C. Kimlik Numaranız
  • Cinsiyetiniz
  • Doğum Tarihiniz
  • E-Posta
  • Cep numaranız
  • Size ulaşabileceğimiz diğer bir cep numarası
  • Yaşadığınız şehir
  • Adresiniz

bilgiler girilerek forum doldurulur ve basvurunuz tamamlanmıs olur basvuru yapmak için aşağıdaki basvuru formuna tıklayınız.

 

 

 

 

3’te 3 Tarih basvuru sonuçları

Seçme ve mülakatlar yapılıyor ve sizlere 3 soru soruluyor mulakatta başarı gösterilen yarışmacılar yarışmaya davet ediliyor. Katılımlarınız da sizden istenen fotoğrafların geçerlilik süresi 3 aydan eski olmamalıdır aksi taktirde kabul görmeyecektir. Ve mülakat ile başvuru formunuzun sonucu değerlendirilerek uygun görüldüğü taktirde yarışmaya katılım sağlayacaksınız

3’te 3 Tarih Yarışması Sunucusu Kim Danışman Hoca Kimdir

3’te 3 Tarih Yarışmasına tarihi bir dizide oynayan ve her insanın sevip saydığı ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan sunuyor. Programın sunucusu olan Diriliş Ertuğrul dizisinin yıldızı Engin Altan Düzyatan 1 milyon TL ödüllü yarışmaya katılanlarla kısa bir sohbetten sonrasında soruları sormaya başlamış olacak ve her sual için yarışmacıların bazen fikir alacağı, bazen fırça yiyeceği bir de danışman hocası var. Bu danışman hoca ise Prof. Dr. Tufan Gündüz.

3 te 3 tarih sunucusu Engin Altan Düzyatan


3’te 3 Tarih Yarışmasının sunucusu olan Engin Altan Düzyatan dizi oyuncusu ve halen Diriliş Ertuğrul dizisinde rekorlar kırmaya devam ediyor. Dizi bu yıl 5. Sezonu ile ekrana gelirken izleyicinin gönlüne Ertuğrul gazi olarak taht kuran Engin Altan Düzyatan çok seviliyor. Fazlaca gerçekçi oyunculuk kabiliyeti ile sevenlerine güzel bir tarihi dizi izletiyor..

3’te 3 Tarih Yarışması danışmanı olan hoca ise Prof. Dr. Tufan Gündüz : Kariyeri oldukca iyi olan tarih profesörünü danışman hocamız olarak görünce çok sevindim. Çünkü benimde üniversitede hocamdı. Ankara’da Gazi üniversitesinde okumuş olan, özellikle tarih bölümü ve tarih öğretmenliği bölümündeki öğrencilerin iyi bilmiş olduğu alanında uzman bir hocamızdı. Şimdi böyle bir tarih yarışmasında hocamızı görmek hakikaten güzel olacak.

Trt1 3’te 3 Tarih Yarışması Başvurusu Katılım Formu ve Şartları

3’te 3 Tarih Yarışmasına katılmak için özel bir şart aranmıyor. Ancak tarihe ilgi ilgi duymanız gerekir, aksi takdirde daha ilk sorudan elenmeniz mümkün. Yarışmada iddialı olabilmeniz için tarihi konularda kendine güvenen yarışmacılar olması gerekli. Bu arada sorulacak sorulardan ilk barajı geçenler belli bir ödülü almaya hak kazanacak.

 

YARIŞMA İÇERİĞİ NEDİR

Tarih Temalı Bir Bilgi Yarışması olan “3’te 3 TARİH”te yarışmacılar, dört seçenekten oluşan 15 soruyu doğru cevaplayıp 1 milyon lirayı kazanmak için yarışır.

YARISMA KURALLARI

Programın isminden de anlaşılacağı gibi yarışmacı herhangi bir seviyede üst üste üç soruyu doğru cevaplarsa, son doğru cevapladığı sorunun miktarını kazanmış olur. Yarışmacı elde ettiği her yeni 3’te 3’te kazancını, doğru cevapladığı en son sorunun rakamına yükseltir.

KORUMA HAKKI (3 Adet):

Yarışmacı emin olmadığı soruda cevap vermeden önce koruma hakkını seçer. Koruma hakları,  yanlış cevap verdiğinde yarışmacıyı elenmekten korur ve yarışmacı bir sonraki soruyla yarışmaya devam eder. Herhangi bir seviyede koruma hakkıyla bir sonraki soruya geçen yarışmacı, yanlış cevap vermeden yeni bir 3’te 3 yapmaya çalışır. Yarışmacı koruma hakları bittiğinde verdiği ilk yanlış cevap ile elenir, o ana kadar 3’te 3 yaparak elde ettiği en yüksek para miktarı ise yarışmacının olur. 

 

 

HOCA YARDIMI:

Yarışmacının danışman hocadan yardım almasını sağlayan seçeneklerdir. Yarışmacı, hoca yardımı seçeneklerini istediği soruda birlikte ya da ayrı ayrı kullanabilir.

Bu seçenekler;

DÖNEM DEĞİŞTİR (1 Adet): Yarışmacı cevaplamak istemediği herhangi bir soruda kullanabilir. Bu durumda Danışman Hoca, yarışmacıya farklı bir soru gönderir.
İPUCU (1 Adet): Danışman hoca soruyla ilgili bir ipucu verir.
İKİ SEÇENEĞİ ELE (1 Adet): Danışman hoca yarışmacı adına iki yanlış seçeneği eler.

 


Bir cevap yazın