Yatarak Tedavi Teminatı

Sponsor Reklam

Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Günümüzde yaygın olan özel sağlık sigortası bir şekilde yapılmakta olan isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Tek başına yatakta tedavi teminatı alınabiliyorken ayakta tedavi teminatı alınmaz. Yatarak tedavi teminatını ek olarak ayakta tedavi teminatını alabilirsiniz. Bu tedavi teminatlarından yararlanabilmek için tedavi edilmesi gereken bir durum, hastaneye yatış ve sigorta başlangıcından sonra teşhis edilmelidir.

Sponsor Reklam

Sigorta Şirketine Göre Değişkenlik Gösteren Hizmetler

Sponsor Reklam

Sigorta şirketinin sunduğu özel şartlara, sigortanın sağlık durumu ve sigorta policesi yatarak tedavi teminatına göre karşılar. Özel Sağlık sigortası size en iyi özel hastanelerde ve tam donanımlı hastanelerde tedavinizi sağlamaktadır. Özel sağlık sigortasının teminatları sigorta kapsamına giren hizmetler şirketten şirkete farklılık göstermektedir. Sigorta poliçesi yaptırırken yatarak tedavi teminatını kapsayan poliçesine ek hizmetler dahil edebilirsiniz.

Yatarak Tedavi Teminatı Ek Hizmetleri Nelerdir?

  • Acil durumlarda ambulans masrafları
  • Hastane odası, yemek masrafları
  • Tedavi için gereken cihaz ve ilaçlara yönelik masraflar
  • Bakım gerektirecek durumlar için hemşire masrafları
  • Hasta ile kalacak refakatçının masrafları
  • Organ nakilleri
  • Ölüm durumlarında morg ve diğer hastane giderleri
  • Yoğum bakım ile ilgili giderler
Sponsor Reklam

Yatarak Tedavi Teminatı, 24 saatten az olmamak şartı ile hastaneye yatması gereken durumlarda, acil durumlardaki harcamaları da kapsamaktadır. Ayrıca ambulans gerektiren durumlarda hem karadan hem de havadan acil ambulanslar gelmektedir.

Kara ambulansı ise sigortanın acil durumlarda sağlık kuruluşuna ulaşabilmesi için kara ambulansı kullanılması halinde gerçekleşecek giderleri karşılar. Doktor takibi gerektiren durumlarda ise sigortanın yatarak yapılan tedavi sırasında doktorun yaptığı takip için de giderler karşılanmaktadır.

Ameliyat gerektiren durulmalarda ise anestezi sırasında kullanılan malzemeler, ameliyathane masrafları ve doktor ücretleri bu teminat ile güvence altına alınır. Refakatçi olarak kalınlığında ise tıbbi zorunluluk gösterdiği durumlarda giderler karşılanmaktadır.

Sponsor Reklam

hakkında admin

Check Also

Kredi Kartı Sicil Affı

Sponsor Reklam 2018’de Kredi Kartı Sicil Affı Borcunu ödeyemeyen kredi kartı kullananların ya da finansal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir